en

Setkání fanoušků motorů ve všech jeho podobách 

VŠE NA KOLECH  20.6.2020

PRO OPRAVDOVÉ FANDY AUTOMOBILISMU VE VŠECH JEHO PODOBÁCH

Motocykl - je převážně jednostopý dopravní prostředek poháněný spalovacím nebo elektrickým motorem.

Automobil - je dvoustopé osobní nebo nákladní motorové vozidlo sloužící k převážení osob či nákladu


Představení těch nejstarších

Veteráni

Součásti automobilismu je její historie a ta se píše od roku 1769, kdy první parní automobil uvezl 4 pasažéry. Konstruktéry prvních parních automobilů byli James Watt a Nicolas Joseph Cugnot. Vznik automobilů jak je známe dnes se píše do roku 1885, kdy si v Německu nechal patentovat první motorovou tříkolku Karl Benz. U nás v Čechách tomu bylo o něco později a to roku 1897 automobil President postavený v Kopřivnické automobilce Ve stejném roce Rudolf Diesel sestrojil první vznětový motor. O rok později následoval z Kopřivnického závodu i první český nákladní automobil. Pro mnohé z nás je však známější automobil značky Laurin a Klement, jelikož sloučením této automobilky a strojíren vznikly již dnes všem známy Škodovy závody. Revoluci v masové výrobě zahájit Henry Ford svým automobilem Fort model T, který byl uvedený na trh v roce 1908 a vyráběl se až do roku 1927.

Ameriky

Americká auta jsou pro většinu z nás snem. Komu koluje místo krve v žilách benzín, ten má většinou rád i velké a silné motory, čímž tyto auta disponují. Taky pro nás Evropany jiný design, nejsou takové "konzervy" na které jsme tady masově zvyklí.

Tuning

Vychází z anglického "tune" tedy do češtiny upravit. Tuning v českých zemích začal již dávno, ale svou největší popularitou prošel v roce 2001, kdy se v kinech objevil první díl Rychle a Zběsile. Z nástupem 3 dílu Rychle a Zběsile se u nás hojně rozmohlo slovo "drift" a lidé začali stavět auta na tento druh závodů.

Mezi tunery je několik skupin, které se ne vždy úplně mají mezi sebou v lásce. Stejně tak tuneři jsou trochu trnem v oku jiným automobilistům. Dle mých zkušeností se tedy tuneři dělí na ty s leštěnkama, sprinťáky, drifťáky a pak ty, kteří jsou jen fandové a mají na autě něco málo upravené.

Moderní auta

Dnešní moderní auta jsou pro některé z nás nepředstavitelné, technika která pomáhá řidičům, nové bezpečnostní prvky, design, který je jak ze světa budoucnosti, nemluvě o nových hybridech či elektromobilech.

Prim v dnešních autech hraje design a líbivost lidem, většina automobilek spadá do větších koncernů a tedy některé prvky se opakují ve vozech různých značek. Tedy výběr auta je opravdu na jedinci a jeho vkusu.


Motorky

Pracujeme na tom

Tahače

pracujeme na tom

Popis výše uvedený je můj čistě subjektivní názor a věřím a chápu, že se nemusíme s každým shodnout.

Ovšem tato připravovaná akce má za úkol seznámit širokou veřejnost s různými typy a generacemi vozidel, aby si udělali obrázek sami.   

Chystáte se k nám?

REZERVUJTE SI MÍSTO

Máte zájem na naší akci vystavit vlastní automobil, motorku či jiný zajímavý dopravní prostředek? Neváhejte a ozvěte se mi.

Máte zájem na naší akci mít stánek? Neváhejte a ozvěte se.

Rezervace: +420 775 220 482 nebo info@vsenakolech.cz